گفتگوی تلفنی ظریف و دبیرکل سازمان ملل متحد

به گزارش تور کیش، وزیر امور خارجه کشورمان و دبیرکل سازمان ملل متحد در تماسی تلفنی درباره مسائل یمن و همچنین تبعات خطرناک اقدامات غیرقانونی آمریکا علیه ایران در شورای امنیت تبادل نظر کردند.

گفتگوی تلفنی ظریف و دبیرکل سازمان ملل متحد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونیو گوترش دبیرکل ملل متحد عصر امروز پنج شنبه در تماس تلفنی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن ارائه گزارشی از آخرین کوشش های ملل متحد برای سرانجام دادن به جنگ در یمن، از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد که برای حل و فصل بعضی مسائل زیست محیطی در بندر حدیده یاری کند که وزیر امور خارجه آمادگی کشورمان برای همکاری حداکثری در این خصوص را خاطرنشان کرد.

ظریف با استفاده از فرصت این گفتگوی تلفنی به اقدام غیر قانونی ایالات متحده اشاره نمود و ضمن یادآوری مسئولیت شورای امنیت و دبیرکل در این خصوص گفت : براساس اجماع کلیه اعضای برجام و اعضای شورای امنیت و حقوقدانان بین المللی، آمریکا عضو برجام نیست و اقدام واشنگتن هیچ مبنایی در قطعنامه 2231 و برجام نداشته و تبعات خطرناکی برای حقوق بین الملل خواهد داشت و نتیجه ای جز تخریب سازوکارهای بین المللی و بی اعتباری شورای امنیت به دنبال نخواهد داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران از دبیرکل و اعضاء شورای امنیت انتظار دارد به وظایف قانونی خود در مقابله با سرکشی دولت آمریکا عمل نمایند.

دبیرکل ملل متحد نیز در پاسخ خاطرنشان کرد که به دقت نکات مطروحه را در نظر می گیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1135

به "گفتگوی تلفنی ظریف و دبیرکل سازمان ملل متحد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی ظریف و دبیرکل سازمان ملل متحد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید