70 درصد اساتید دانشگاه شریف از طرح آموزش الکترونیک استقبال کردند

به گزارش تور کیش، رئیس گروه آموزش های الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف گفت: تا به امروز حدود 70 درصد از اساتید و 410 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف از طرح آموزش الکترونیک استقبال نموده اند.

70 درصد اساتید دانشگاه شریف از طرح آموزش الکترونیک استقبال کردند

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، امینی رئیس گروه آموزش های الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف گفت: در این زمان که امکان برگزاری کلاس های حضوری برای دانشجویان این دانشگاه وجود ندارد، دانشگاه برگزاری کلاس های تئوری را با استفاده از سامانه آموزش از راه دور پی می گیرد.

وی تاکید نمود: در سامانه ای که به همین منظور تهیه شده است اساتید دانشگاه شریف می توانند از ظرفیت های مختلفی از جمله آموزش کلاس های مجازی به صورت آنلاین، ارسال اسلاید های درسی، جزوات و یادداشت های درسی و همچنین ویدئو های آموزشی بر حسب احتیاج خود بهره ببرند.

امینی اضافه نمود: تا به امروز حدود 70 درصد از اساتید دانشگاه از این طرح استقبال نموده اند و 410 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف مطالب و محتویات آموزشی خود را به صورت غیرحضوری در زیرساخت های مرتبط با آموزش الکترونیکی ارایه می دهند و مجموعا 700 درس در رشته های مختلف را تدریس می نمایند.

رئیس گروه آموزش های الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: با وجود روش های ارایه دروسی که در اختیار اساتید گذاشته شده است بیشترین شیوه مورد درخواست استفاده از اسلاید های درسی به همراه صوت و تصویر و آپلود آن ها است که حدود 58 درصد اساتید این روش را برای ارایه محتویات آموزشی خود انتخاب نموده اند و پس از آن 38 درصد از اساتید روش تهیه ویدئو های آموزشی و 50 درصد نیز ارایه جزوه های درسی با صوت و صدای خود و 18 درصد ارائه درس توسط شبکه های اجتماعی را در کلاس های غیرحضوری انتخاب نموده اند.

ضرابی زاده مدیر اجرایی امور انفورماتیک دانشگاه شریف نیز گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده، تا به امروز دانشکده های مختلف اقدام به استفاده از زیرساخت های آموزش الکترونیکی نموده اند که از این میان در دانشکده مهندسی کامپیوتر، تمامی 62 استاد (هیات علمی و مدعو) آن اقدام به ارایه آموزش های خود به صورت الکترونیکی و از راه دور با استفاده از ظرفیت های فراهم شده نموده اند.

وی ادامه داد: پس از آن اساتید دانشکده علوم ریاضی با 97 درصد، مرکز معارف اسلامی با 96 درصد، دانشکده مهندسی صنایع با 92 درصد، دانشکده فیزیک با 83 درصد، دانشکده مهندسی برق و مهندسی مکانیک با 75 درصد میزان استقبال از طرح آموزش الکترونیکی دانشگاه را ثبت نموده اند.

طبق آمار ضرابی زاده تا این لحظه 18 هزار و 500 نفر-ساعت آموزش به وسیله سامانه کلاس های مجازی و آنلاین دانشگاه صنعتی شریف ارائه شده است که این آموزش ها توسط 190 مدرس در قالب 370 کلاس درس به صورت غیرحضوری ارایه شده است.

وی اضافه نمود: از نکات قابل توجه کلاس های آنلاین در دانشگاه صنعتی شریف می توان به وجود ساز و کار ها و ابزار های لازم جهت شبیه سازی کلاس حضوری اشاره نمود و از همین رو کلاس ها به صورت تعاملی میان دانشجویان و استادان برگزار می گردد.

مدیر اجرایی امور انفورماتیک دانشگاه شریف اضافه نمود: وجود تخته سیاه، امکان پرسش و پاسخ به صورت آنلاین، چت، صوت و تصویر دو طرفه، اشتراک صفحه نمایش و ضبط ویدئوی مطالب کلاس برای استفاده مجدد در آینده از نکات قابل توجه در این کلاسهاست.

ضرابی زاده توضیح داد: با وجود آنکه کلاس های آنلاین شریف پهنای باند پایینی احتیاج دارند، اما باز هم طی توافقی که تا به امروز با اپراتور های تلفن همراه اجرا شده است، تعرفه استفاده اینترنت برای کاربران سامانه های مجازی دانشگاه صنعتی شریف یک سوم محاسبه خواهد شد و این دو اپراتور با یاری IP اعلام شده تخفیف یک سومی را برای مشترکین خود لحاظ می نمایند.

وی در انتها اعلام کرد: سامانه کلاس های مجازی دانشگاه صنعتی شریف از دو سال قبل کار خود را شروع نموده و پیش از این کلاس ها و کنفرانس های مختلفی در این بستر برگزار شده است و در حال حاضر که به واسطه شیوع ویروس کرونا ضرورت استفاده از این ظرفیت برای پیگیری آموزش های رسمی دانشگاه پیش آمده، این سامانه می تواند جوابگوی احتیاج دانشجویان و اساتید این دانشگاه باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 796

به "70 درصد اساتید دانشگاه شریف از طرح آموزش الکترونیک استقبال کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد اساتید دانشگاه شریف از طرح آموزش الکترونیک استقبال کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید