آب خلیج فارس به استان فارس می رسد

به گزارش تور کیش، تهران (پانا) - وزیر نیرو یکی از راهکارهای تأمین آب استان فارس را در استفاده از خلیج فارس عنوان می نماید و می گوید تأمین آب سالم و پایدار استان فارس از سیاست های اصلی وزارت نیرو است.

آب خلیج فارس به استان فارس می رسد

به گزارش وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان که دیروز پنجشنبه 22 مهر همراه رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به استان فارس سفر نموده بود، پس از بازدید پروژه ها و طرح های شهرستان کازرون در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فرایند اجرای پروژه ها در شهرستان کازرون کند بوده و علی رغم شروع این پروژه ها در سال های گذشته پیشرفت مطلوبی نداشته است.

وی با اشاره به پروژه سد نرگسی در شهرستان کازرون افزود: سد نرگسی جزو سدهای مهم استان فارس محسوب شده و نقش کلیدی برای شهرستان کازرون از نظر تأمین آب کشاورزی، شرب و صنعت دارد.

وزیر نیرو با بیان اینکه در حال حاضر سد نرگسی حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اعلام نمود: کوشش خواهیم کرد این سد حداکثر تا خاتمه سال آینده به مرحله آبگیری برسد و به مرور مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: نکته مهم در مورد سد نرگسی، اجرای شبکه آبیاری است که این مهم هم تا خاتمه سال آینده به صورت خط اجرا خواهد شد و آب موردنیاز برای شهر و زمین های کشاورزی تأمین می گردد.

محرابیان با اشاره به تصفیه خانه فاضلاب کازرون توضیح داد: بخشی از این شبکه اجرا شده و در حال نزدیک به مراحل خاتمهی است.

وی ادامه داد: امیدواریم با همت مدیران و پیمانکار پروژه تا چند ماه آینده بهره برداری از این پروژه شروع گردد.

وزیر نیرو در مورد پروژه انتقال آب دریای خلیج فارس به استان فارس هم یادآور شد: یکی از روینمودهای مهم در این دوره انتقال آب فلات مرکزی و استان هایی است که فاقد آب مطمئن به ویژه بخش صنعت و شرب هستند. یکی از این راهکارها تأمین این آب از دریای خلیج فارس است.

محرابیان گفت: استان فارس جزو استان هایی است که تخصیص برای آن صادر شده است. طبق جلسات برگزار شده در تهران، مقدار تخصیص استان را افزایش دادیم. تخصیص آب به 400 میلیون مترمکعب در سال افزایش پیدا کرد و قرار شد در سه کریدور غربی، شرقی و میانی کار را به صورت سریع انجام دهند.

وزیر نیرو ادامه داد: فراخوانی را هم آب منطقه ای استان داشته که 8 شرکت برای اجرای پروژه اعلام آمادگی نموده است.

وی در خاتمه با بیان اینکه در استان فارس بیش از 14 مصوبه صنعت آب و برق را داریم، تاکید نمود: تأمین آب سالم و پایدار استان فارس از سیاست های اصلی وزارت نیرو است که امیدوارم با تکمیل سدهای نیمه تمام، طرح های انتقال آب و بعلاوه تأمین آب از دریا بتوانیم نیازهای استان را طی سال های آینده رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1812

به "آب خلیج فارس به استان فارس می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب خلیج فارس به استان فارس می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید