تور اروپا ارزان: اتحادیه اروپا و تصمیمی دور از انتظار برای گردشگران آمریکایی

به گزارش تور کیش، مسئولان اتحادیه اروپا برنامه 15 ساله چشم پوشی از اخذ ویزا را مجددا مورد آنالیز قرار داد، که براساس آن آمریکایی ها از سال 2001 می توانستند به مدت حداکثر 90 روز بدون اخذ ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایند.

وزارت امور خارجه آمریکا از احتمال لغو برنامه چشم پوشی اخذ ویزا برای اتباع خود ابراز نگرانی نکرده، اما جولیا میسون - از نمایندگان وزارت امور خارجه آمریکا - در این باره گفت که ما گفتمانی آزاد با مقامات اتحادیه اروپا و بعلاوه کشورهای اروپایی که در برنامه لغو ویزای ما قرار ندارند داشته ایم. احتمال تحمیل ویزا برای شهروندان آمریکایی غیرمنتظره است.

تور اروپا ارزان: اتحادیه اروپا و تصمیمی دور از انتظار برای گردشگران آمریکایی

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

در صورتی که کمیسیون اروپا دوره 15 ساله چشم پوشی از ویزا برای آمریکایی ها را مجددا تمدید نکند، این امر می تواند مخاطرات قابل توجه ای برای قاره سبز از جمله در حوزه گردشگری ایجاد کند. گردشگرانی که قصد بازدید از برج ایفل یا پل لندن را دارند، تنها افرادی نخواهند بود که از تمدید نشدن قانون عدم احتیاج آمریکایی ها به اخذ ویزای اتحادیه اروپا متضرر می شوند.

مجلس اروپا به خوبی از دیرباز به ارزش گردشگران آمریکا پی برده و بنابراین بعید است برنامه چشم پوشی ویزا برای آمریکایی ها لغو گردد، اما بعضی متخصصان معتقدند این امکان وجود دارد که این موضوع مناسبات سیاسی و تجاری میان آمریکا و اروپا را تحت تاثیر قرار دهد.

جیکوب فانک کرکگارد، از اعضای ارشد موسسه اقتصاد بین الملل پترسون در این باره گفت:

تردیدی نیست که اگر اتحادیه اروپا بخواهد از شهروندان آمریکا برای سفر به کشورهای این منطقه ویزا اخذ کند، خبر بسیاری بدی برای گردشگری خواهد بود و بعلاوه پیغام های سیاسی منفی به مذاکرات پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس-آتلانتیک (پیمان تجاری میان آمریکا و اروپا) ارسال می نماید.

برنامه چشم پوشی ویزا در سال 2001 شروع شد که براساس آن آمریکایی ها می توانند با اهداف مالی یا گردشگری برای مدت حداکثر 90 روز بدون احتیاج به اخذ ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کند و در عوض آمریکا نیز چنین امتیازی را در اختیار اغلب کشورهای اتحادیه اروپا به استثنای بلغارستان، کرواسی، قبرس ، لهستان و رومانی قرار داد.

پس از این که کمیسیون اروپا به صورت رسمی و در سال 2014 تفاوت در الزامات اخذ ویزا برای این کشورها را گزارش کرد ، اتحادیه اروپا ، ایالات متحده آمریکا را برای شامل کردن این پنج کشور در برنامه چشم پوشی از درخواست ویزا تحت فشار قرار داد، اما آمریکا به سبب آنچه نگرانی های امنیتی خواند از انجام این کار خودداری کرد و اتحادیه اروپا نیز در عوض تهدید به لغو برنامه چشم پوشی ویزا برای شهروندان آمریکایی نموده است.

برنامه چشم پوشی از ویزا برای شهروندان آمریکایی فرصت مناسبی از لحاظ کسب و کار و گردشگری در قاره اروپا فراهم نموده بود و سالانه میلیون ها آمریکایی به کشورهای اتحادیه اروپا سفر می نمایند.

بعلاوه با افزایش قیمت دلار در مقایسه با یورو در سال 2014، تعداد سفر آمریکایی ها به کشورهای اتحادیه اروپا به بالاترین حد خود رسید و پیش بینی می گردد این سفرها در دوره زمانی 2019-2014 تا 5/3 درصد رشد داشته باشد.

حتی در صورتی که کمیسیون اروپا رای بر لغو برنامه چشم پوشی اخذ ویزا برای شهروندان آمریکایی دهد، مجلس اروپا و کشورهای اروپایی می توانند این قانون را وتو نمایند.

منبع: الی گشت
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1949

به "تور اروپا ارزان: اتحادیه اروپا و تصمیمی دور از انتظار برای گردشگران آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا ارزان: اتحادیه اروپا و تصمیمی دور از انتظار برای گردشگران آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید