اتمر: طرح دولت افغانستان بهترین راه قانونی برای انتقال قدرت است

به گزارش تور کیش، وزیر امور خارجه افغانستان طرح رئیس جمهور این کشور را بهترین راه قانونی برای انتقال مسالمت آمیز قدرت و مشارکت سیاسی همه طرف ها دانست.

اتمر: طرح دولت افغانستان بهترین راه قانونی برای انتقال قدرت است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان در آستانه نشست استانبول رایزنی ها برای حمایت از طرح اشرف غنی در فرایند صلح این کشور را افزایش داده است.

وزیر امور خارجه افغانستان تاکید نمود که طرح دولت بهترین راه قانونی موجود برای انتقال مسالمت آمیز قدرت در این کشور است.

اتمر در ملاقات با فرانسسکو تالو نماینده ویژه ایتالیا در ناتو توضیح داد که طرح دولت افغانستان مناسب ترین راه چاره قانونی برای انتقال زودهنگام و مسالمت آمیز قدرت، تأمین مشارکت سیاسی همه گروه ها از جمله طالبان و حفظ همه دستاوردهای بیست سال اخیر است.

وی هفته گذشته نیز با سفیر پاکستان، سفیر آلمان، کاردار اتحادیه اروپا و نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان درباره فرایند صلح کشورش مصاحبه کرد.

رئیس سابق شورای صلح افغانستان: صلح تحمیلی و ناعادلانه کشور را بار دیگر به بحران می برد

رایزنی های وزارت خارجه افغانستان برای حمایت از طرح دولت در نشست استانبول

رئیس جمهور افغانستان اخیراً در تشریح طرح خویش توضیح داد که او و معاونانش هرگز استعفا نمی دهند بلکه تنها قدرت را به جایگزینی می سپارد که به وسیله انتخابات مشخص شده باشد، با این حال برای برگزاری انتخابات زودهنگام آماده است.

اشرف غنی در سمیناری با عنوان اولویت های سیاست خارجی و اصلاحات دستگاه دیپلماسی افغانستان در کابل با کنایه به کوشش های آمریکا برای تحقق این طرح نیز گفته بود: با تشکر از شتاب آمریکا در زمینه صلح افغانستان، ما در مقایسه با هر کشور منطقه و دنیا برای دستیابی به صلح، صد برابر عجله داریم، اما برای تامین صلح پایدار و عادلانه بجای احساسات براساس واقعیت ها به پیش می رویم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1554

به "اتمر: طرح دولت افغانستان بهترین راه قانونی برای انتقال قدرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمر: طرح دولت افغانستان بهترین راه قانونی برای انتقال قدرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید