ایجاد مشابه داخلی کلاب هاوس به راحتی مقدور است

به گزارش تور کیش، معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با دعوت از بخش خصوصی، گفت: ایجاد مشابه داخلی کلاب هاوس به راحتی مقدور است.

ایجاد مشابه داخلی کلاب هاوس به راحتی مقدور است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و سفر بیشتر بدانید.

به گزارش گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرنگاران به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، امیر خوراکیان، معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور تاکید کرد: ایجاد سرویس و خدماتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور با توجه به زیرساخت های داخلی به راحتی مقدور است.

وی با بیان این که در فضای مجازی ایده ها و نوآوری ها، پدیده ساز و معین کننده هستند، افزود: هر سرویس جدیدی متناسب با ویژگی هایی که دارد با اقبال کاربران و مخاطبان روبرو می شود. راه اندازی برخی از این سرویس ها به دانش فنی بالا، زیرساخت های ارتباطی گسترده و هزینه های بسیار زیاد نیاز دارد اما ویژگی های فنی و ترافیکی برخی دیگر، به گونه ای است که راحت تر می شود به نمونه داخلی آن دست پیدا کرد.

وی تاکید کرد: سطح دانش فنی و تجربه کشور به گونه ای است که هم اکنون ایجاد سرویسی مشابه کلاب هاوس به سادگی در داخل کشور مقدور است.

وی با بیان این که لازم نیست حتما سرویسی مسدود شود و بعد به فکر راه اندازی مشابه داخلی آن بیفتیم، افزود: ایجاد سرویس ها و خدمات داخلی در فضای مجازی لزوما به معنای نفی سرویس های خارجی نیست بلکه ایجاد این گونه خدمات در داخل کشور اولا ضریب استقلال کشور را افزایش می دهد و ثانیا موجب رشد و ارتقای دانش فنی در کشور می شود، هم اینک ایجاد مشابه کلاب هاوس برای بسیاری از شرکت ها و مجموعه های فعال و موجود در کشور به راحتی امکان پذیر است.

امیر خوراکیان ادامه داد: ما ضمن دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد چنین خدمتی تاکید می کنیم ایجاد ضمانت های حقوقی برای پرهیز از مداخلات غیرمنطقی بخش های مختلف در این گونه امور، اطمینان بخش و بهترین مشوق برای بخش خصوصی است که به چنین اقداماتی ورود کند.

وی با اشاره به این که اگر می گوییم سرویس داخلی ایجاد شود، به معنای بستن مشابه خارجی آن نیست، گفت: می خواهیم کشور از یک استقلال نسبی در این حوزه ها برخوردار شود. بالاخره این شرکت ها با ما تعامل ندارند و کاملا تحت نفوذ دولت های متخاصم قراردارند و به صورت ابزار برای آن ها عمل می کنند لذا ما با تقویت سرویس های داخلی باید در مواقعی که آن ها برای ما محدودیت و مشکل ایجاد می کنند، بتوانیم نیازهای کاربران را تامین کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1643

به "ایجاد مشابه داخلی کلاب هاوس به راحتی مقدور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد مشابه داخلی کلاب هاوس به راحتی مقدور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید