برلین احتمال اعمال تحریم های بیشتر علیه مسکو را رد نکرد

به گزارش تور کیش، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، برلین امروز چهارشنبه با نقض منشور ملل متحد در خصوص لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، به دخالت در امور داخلی روسیه پرداخت.

برلین احتمال اعمال تحریم های بیشتر علیه مسکو را رد نکرد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

استفان سیبرت سخنگوی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری خود گفت که بعد از صدور حکم زندان توسط دادگاه مسکو برای الکسی ناوالنی، برلین درباره گام های بیشتر با متحدان اروپایی گفتگو خواهد کرد.

وی در ادامه موضع گیری های خصمانه غرب علیه مسکو، احتمال اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه را رد نکرد.

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات الکسی ناوالنی مخالف غربگرای دولت روسیه دیروز سه شنبه در دادگاه عمومی شهر مسکو برگزار گشت. قاضی دادگاه محکومیت تعلیقی وی را لغو و به جای آن ناوالنی را به اتهام تهدیدات امنیتی به 3 سال و نیم حبس محکوم کرد.

الکسی ناوالنی بنا به درخواست اداره زندان های روسیه و به اتهام ایجاد تهدیدات امنیتی در این کشور امروز در دادگاه حاضر شده بود.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه پیشتر حضور دیپلمات های غربی در جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امنیتی الکسی ناوالنی از منتقدین دولت مسکو را نشانه تلاش آنها برای مهار روسیه و اعمال فشار بر قاضی دانسته بود.

وی یادآوری کرد که بنابر آنچه مرسوم است، در دادگاه، دیپلمات ها از اتباع کشورهای خودشان حمایت می کنند.

زاخارووا اضافه نمود: حضور آنها در دادگاه ناوالنی دیگر به منزله مداخله در امور داخلی یک کشور مستقل نیست؛ بلکه به نمایش گذاشتن نقش ناخوشایند و نامشروع مجموع کشورهای غربی در تلاش برای مهار روسیه یا حتی اعمال فشار روانی بر قاضی دادرسی است.

همزمان، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین هشدار داد حضور دیپلمات های غربی در جلسه دادگاه ناوالنی که امروز برگزار می شود؛ طبق قوانین بین الملل بلامانع است حال آنکه آنها نباید در مسائل داخلی روسیه مداخله کرده یا دادگاه را تحت فشار بگذارند.

الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت دولت روسیه، دو هفته پیش به محض بازگشت از آلمان در فرودگاه بازداشت شد. او اواخر تابستان گذشته در پی مسمومیت با گاز اعصاب نوویچوک به آلمان منتقل شده بود.

مسمومیت و بازداشت وی عاملی شد تا بار دیگر کشورهای غربی حملات تندی را علیه روسیه انجام داده و مسکو را عامل مسمومیت ناوالنی معرفی کنند. روسیه دست داشتن در مسمومیت این منتقد را تکذیب کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1430

به "برلین احتمال اعمال تحریم های بیشتر علیه مسکو را رد نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلین احتمال اعمال تحریم های بیشتر علیه مسکو را رد نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید