بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده جهان در چین

به گزارش تور کیش، صادرات نو چین قرار است از کشور کوچکی به نام امارات متحده و به عبارت دقیق تر از دبی باشد. کالای وارداتی چیست؟ در واقع کالایی وجود ندارد! یک پیست اسکی مسقف عظیم چیزی است که چین در پی آن است تا برای المپیک آماده گردد. از قرار معلوم شرکت سازنده اسکی دبی، مجید آل فاطیم (Majid AlFuttaim) اعلام نموده قرار است برای ساخت عظیمترین پیست سرپوشیده دنیا در شانگهای دست به کار گردد. به گفته این شرکت پیست سرپوشیده که وینتاستار شانگهای نام دارد، مساحتی در حدود 90 هزار متر مربع خواهد داشت. یعنی تقریباً سه برابر عظیم تر از بیست غول آسای دبی. پیست اسکی دبی در سال 2005 افتتاح شد و عظیمترین پیست اسکی دنیا محسوب می شد.

بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده جهان در چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

پیست اسکی شانگهای، یک محوطه ورزشی کامل است

در حال حاضر بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا در شمال شرقی چین واقع شده است، در شهری به نام هاربین. پیست آن هم پیست هاربین واندا نام گذاری شده که در سال 2017 افتتاح شد. این پیست مساحتی حدود 80 هزار متر مربع دارد. ولی طرحی که برای پیست شانگهای در نظر گرفته شده به کل فرق دارد و البته چندان متواضعانه هم نیست. پیست شانگهای قرار است که سه سطح شیب دار برای اسکی داشته باشد که هر کدام زاویه متفاوتی دارند و یکی از آن ها در واقع برای تمرینات المپیک استانداردسازی می گردد، البته 25 فضا برای فعالیت های مختلف برای افرادی که عاشق اسکی سواری نیستند هم در نظر گرفته شده است.

بازی های المپیک زمستانی 2022

شیوه ای که این شرکت در پیش گرفته، واقعاً هوشمندانه است. رفتن به چین حرکتی در مسیری مطمئن است، چرا که کشور چین در سال 2022 میزبان المپیک زمستانی خواهد بود و مطمئناً پتانسیل زیادی برای ساخت پیست اسکی سرپوشیده دارد. به خصوص که این اولین باری است که چین میزبان المپیک زمستانی می گردد و نشان دادن آمادگی کافی برای این کار، اهمیت زیادی خواهد داشت.

از طرف دیگر دولت کشور چین هم تدابیر زیادی اندیشیده که به مخاطبان ورزش های زمستانی اضافه کند. مردم کشور چین گرایش زیادی به ورزش های زمستانی ندارند. از نظر آماری فقط 12.1 میلیون نفر از جمعیت میلیاردی چین به این ورزش علاقه نشان داده و این یعنی کمتر از 1 درصد جمعیت. دولت هم برای تغییر شرایط برنامه های تشویقی زیادی در نظر گرفته است. از جمله اینکه می خواهد 600 پیست ایجاد کند تا بلکه بتواند تا سال 2025 حدود 300 میلیون نفر را به این ورزش بکشاند.

در حال حاضر بازار ساخت پیست های اسکی به شدت داغ است. در کنار وینتاستار در شانگهای، پیست Genting Resort Secret Garden هم در نزدیکی پکن و در همسایگی استان هبئی در حال ساخت است. این نشان می دهد که سرمایه گذاری های بخش های خصوص و فعالیت در زمینه ساخت پیست اسکی بخش بزرگی از استراتژی چینی ها در زمینه ورزش را تشکیل می دهد.

در جریان همین سرمایه گذاری های بزرگ و فعالیت شرکت های مختلف در سراسر دنیا بود که سر و کله مجید آل فاطیم پس از اتمام ساخت پیست مصر پیدا شد. به نظر می رسد که در سال های آینده هم چنان به تعداد پیست های اسکی مسقف و غیر مسقف چین اضافه گردد و این خود به جاذبه گردشگری تبدیل خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1720

به "بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده جهان در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده جهان در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید