حق کمیسیون مشاوران املاک کاهش یافت

به گزارش تور کیش، بر اساس ابلاغیه سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران که به اتاق اصناف تهران اعلام شده، حق کمیسیون مبایعه نامه های مسکن به میزان 25 صدم درصد ارزش معاملاتی ملک از هر طرف معامله مشخص شده است.

حق کمیسیون مشاوران املاک کاهش یافت

به گزارش گروه مالی خبرگزاری خبرنگاران، بر اساس ابلاغیه سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران که به اتاق اصناف تهران اعلام شده، حق کمیسیون مبایعه نامه های مسکن به میزان 25 صدم درصد ارزش معاملاتی ملک از هر طرف معامله مشخص شده است. بر این اساس یعنی مجموعاً نیم درصد از هر دو طرف معامله اخذ می گردد که این نرخ تا پیش از این نیم درصد از هر طرف معامله بود.

همچنین حق الزحمه قرارداد های رهن و یا ودیعه اجاره از هر طرف به میزان نیم درصد مبلغ رهن مشخص شده است و حق کمیسیون اجاره نیز یک چهارم مبلغ اجاره یک ماه از هر طرف معامله خواهد بود.

طبق این دستورالعمل حق کمیسیون بابت تمدید اجاره از هر طرف یک دهم حق کمیسیون اجاره محاسبه و اخذ می گردد. حق الزحمه قرارداد های مشارکت از هر طرف دودهم درصد ارزش قرارداد مجموعاً 4 دهم درصد محاسبه و اخذ خواهد شد همچنین خدمات متمم قرارداد و مبایعه نامه نیز رایگان خواهد بود.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1191

به "حق کمیسیون مشاوران املاک کاهش یافت" امتیاز دهید

2 کاربر به "حق کمیسیون مشاوران املاک کاهش یافت" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق کمیسیون مشاوران املاک کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید