حمایت از اجراهای ایرانشهر را حذف کردیم

به گزارش تور کیش، تهران (پانا)- رییس تماشاخانه ایرانشهر با توجه به بحران اقتصادی موجود در این مجموعه تئاتری، از تغییر رویه های اقتصادی در این تماشاخانه اطلاع داد.

حمایت از اجراهای ایرانشهر را حذف کردیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل تماشاخانه ایرانشهر، مجید رجبی معمار رییس تماشاخانه ایرانشهر با اشاره به بحران شدید اقتصادی که گریبان گیر این مجموعه هنری شده است، گفت: ما نزدیک به دو سال گذشته در تمامی بازه های زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه می داد کوشش کردیم چراغ تئاتر را به هر نحوی که شده روشن نگه داریم. از یک سو نصف شدن ظرفیت مخاطبان، تعطیلات مکرر و به صورت ناگهانی و طولانی مدت، تعهد در قبال اجراها و نمایش های از پیش مشخص شده، رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و نبود حمایت های اقتصادی از طرف مرکز هنرهای نمایشی و از سوی دیگر تست های مکرر کرونا و کنترل سلامت بهداشتی همکاران، اهتمام بر تب سنجی مخاطبان به منظور فراهم کردن محیطی امن برای مراجعه کنندگان و گروه های نمایشی، ما را با هزینه های سنگینی روبرو ساخت و شرایط را روزبه روز سخت تر کرد و این در حالی بود که راحت ترین و عقلانی ترین کار ممکن، تعطیل کردن فعالیت های تماشاخانه تا رسیدن به وضع پایدار و مناسب بود. کاری که بسیاری از سالن های تئاتری کردند اما ما هدفمان روشن نگه داشتن چراغ تئاتر بود اما اکنون و با گذشت ماه ها بدون یک ریال یاری اقتصادی و بعلاوه افزایش سرسام آور هزینه های جاری مجموعه همانند حقوق و دستمزد، ادامه این فرایند را برایمان به شدت سخت نموده و مجموعه را با بحران شدید اقتصادی روبه رو نموده است.

رجبی معمار بعلاوه در مورد فرایند افزایشی دستمزدها و هزینه های جاری و انشعابات دولتی و هزینه های برق در تماشاخانه ایرانشهر نیز گفت: سال 95 و با توجه به حمایت هایی که در آن سال صورت گرفت این امکان برایمان به وجود آمد تا 20 درصد حق السهم تماشاخانه را در راستای حمایت از فراوری و اجرای گروه های نمایشی حذف کنیم، اما اکنون و با توجه به شرایط خاصی که پیش آمده و برای تامین هزینه ها و کوشش برای گذر از بحران اقتصادی، ناچاریم علی رغم میل باطنی تغییراتی را در رویه های جاری انجام دهیم. ما پیش تر مبلغ ناچیزی تحت عنوان کف فروش دریافت می کردیم و اکنون با توجه به شرایط پیش آمده، ناچاریم مبلغ کف فروش را به دو میلیون تومان برای هر بار اجرا افزایش دهیم.

رییس تماشاخانه ایرانشهر در سرانجام گفت: جالب توجه است که مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد در سال گذشته برای سالن های نمایشی زیر مجموعه خود مانند تئاتر شهر و بنیاد رودکی بودجه های یاریی اختصاص داده است، اما هیچ گاه یاریی به تماشاخانه ایرانشهر صورت نگرفته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1994

به "حمایت از اجراهای ایرانشهر را حذف کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از اجراهای ایرانشهر را حذف کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید