حمایت صندوق نوآوری از طرح های حوزه قالب های پرسکاری صفحات فلزی

به گزارش تور کیش، با انتشار فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت های دانش بنیان و فناوری برای ارائه راهکار های فناورانه در زمینه طراحی و ساخت قالب پروگرسیو برای کانتورهای فلزی دعوت شدند.

حمایت صندوق نوآوری از طرح های حوزه قالب های پرسکاری صفحات فلزی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، طی انتشار فراخوانی گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه چاره فناورانه در زمینه طراحی و ساخت قالب پروگرسیو برای کانتورهای فلزی تا اول آذر ماه جاری می توانند پروپوزال خود را به وسیله سایت صندوق نوآوری ثبت نمایند.

صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق احتیاجهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت های دانش بنیان و پس از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد احتیاج این شرکت ها را شناسایی می نماید.

در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین صندوق نوآوری و شکوفایی، متقاضی و مجری منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد نمود. این مبلغ به طور مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.

هدف اصلی از انجام این پروژه تحقیقاتی بین رشته ای، طراحی و ساخت قالب پروگرسیو برای کانتورهای فلزی(سرسیم یا ترمینال) مورد استفاده در قطعات و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی است. در فاز نخست این پروژه تحقیقاتی، باید قالب پروگرسیو طراحی شده و مدل و نقشه آن ایجاد گردد.

سپس باید قالب پروگرسیو مونتاژ و ساخته شده و سپس پوشش مناسب بر قطعات قالب اعمال گردد و جهت صحه گذاری هندسی و ابعادی، نمونه اولیه فراوری گردد.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقه مندان می توانند تا اول آذرماه جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD به وسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.

به گزارش خبرنگاران، مجموعه قالب پروگرسیو یا چند مرحله ای یکی از انواع این قالب ها است که در این روش از نوار ورق برای فراوری قطعه ای تمام شده استفاده می گردد. در این نوع قالب ها نوار ورق بین ایستگاه های مختلف مرحله به مرحله حرکت می نماید و در هر ایستگاه فرآیندی خاص مثل برش، خم و کشش بر روی آن انجام می گیرد. با انجام این مراحل قطعه کار به صورت تدریجی به شکل مطلوب در می آید و در نهایت از نوار تغذیه جدا می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1253

به "حمایت صندوق نوآوری از طرح های حوزه قالب های پرسکاری صفحات فلزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت صندوق نوآوری از طرح های حوزه قالب های پرسکاری صفحات فلزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید