خبرنگاران توزیع سوخت روستایی در شهرستان مرزی تایباد افزایش یافت

به گزارش تور کیش، مشهد- خبرنگاران- افزون بر یک میلیون و 83 هزار لیتر سوخت از نوع نفت سفید ظرف 6 ماه نخست امسال در بین خانوارهای روستایی ساکن شهرستان مرزی تایباد واقع در شرق خراسان رضوی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد بیشتر است.

خبرنگاران توزیع سوخت روستایی در شهرستان مرزی تایباد افزایش یافت

رییس ناحیه پخش فرآورده های نفتی تایباد روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار خبرنگاران گفت: هشت عامل مجاز و فروشندگی نفت سفید در سطح روستاهای بخش مرکزی و میان ولایت شهرستان مرزی تایباد فعال هستند.

علیرضا یزدی نژاد اضافه نمود: این میزان نفت سفید توزیع شده در 10 روستای بخش مرکزی و میان ولایت با تعرفه هر لیتر هزار و 500 ریال در اختیار خانوارهای واجد شرایط قرار گرفته است.

وی ادامه داد: توزیع نفت سفید در مناطق روستایی تایباد در نیمه اول سال هر 2 ماه یک بار و در نیمه دوم سال هر یک ماه یک بار توزیع می شود.

رییس ناحیه پخش فرآورده های نفتی تایباد گفت: سه هزار و 650 خانوار در سطح این شهرستان مرزی از طریق توزیع الکترونیکی، نفت سفید و گاز مایع را دریافت می کنند.

یزدی نژاد به توزیع گاز مایع هم اشاره و بیان نمود: از ابتدای امسال تا به امروز افزون بر هزار و 100 تن گاز مایع در روستاهای فاقد دسترسی به شبکه سراسری گازرسانی در تایباد توزیع شده است.

وی تاکید کرد: ساکنان روستاهای شهرستان مرزی تایباد برای تهیه گاز مایع هیچ گونه مسئله ای ندارند زیرا فرایند توزیع این نوع سوخت در منطقه به هنگام و روان است.

رییس ناحیه پخش فرآورده های نفتی تایباد گفت: هم اینک 11 روستا با جمعیت پنج هزار خانوار و 18 هزار نفر از مجموع 22 روستای واقع در بخش مرکزی شهرستان تایباد فاقد دسترسی به شبکه سراسری گازرسانی هستند.

یزدی نژاد اضافه نمود: عملیات گازرسانی به این روستاها با اعتبار 260 میلیارد ریال تا به امروز 70 درصد پیشرفت کرده و ادامه آن در حال اجراست.

مرکز شهرستان 120 هزار نفری تایباد در فاصله 228 کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.

این شهرستان از سمت شرق و جنوب شرق هم مرز با کشور افغانستان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1226

به "خبرنگاران توزیع سوخت روستایی در شهرستان مرزی تایباد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توزیع سوخت روستایی در شهرستان مرزی تایباد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید