خبرنگاران رفع محرومیت چهارمحال و بختیاری نیازمند تکمیل زنجیره های ارزش است

به گزارش تور کیش، شهرکرد- خبرنگاران- نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل زنجیره های ارزش از تولید تا فروش با شناسایی دقیق ظرفیت ها گام اساسی در رفع محرومیت و بیکاری چهارمحال و بختیاری است.

خبرنگاران رفع محرومیت چهارمحال و بختیاری نیازمند تکمیل زنجیره های ارزش است

احمد راستینه روز دوشنبه در آیین افتتاح کارگاه تولید محتوای الکترونیکی فنی و حرفه ای استان اضافه نمود: تکمیل زنجیره ارزش از تولید تا فروش مستلزم این است که هر دستگاهی متولی شناسایی زنجیره های ارزش حوزه خود و طراحی مدل برای اجرای آن باشد.

وی ادامه داد: ارتقای مهارت ها از الزامات رفع بیکاری در استان است که در سال های گذشته با وجود کارهای بزرگی که اجرا شده است اما در حوزه ارتقای مهارت ها چندان پیروز نبوده ایم.

وی با اشاره به اینکه 43 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی این استان، بیکار هستند، شرح داد: نبود مهارت آموزی در نظام آموزش عالی سبب شده تا فارغ التحصیلان دانشگاهی هم مهارت و هم اعتماد به نفس لازم را برای ورود به عرصه کار نداشته باشند.

کننده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های استان در خصوص رونق اشتغال و تولید، گفت: چنین استان زرخیزی با منابع غنی آب، خاک و موقعیت جغرافیایی مناسب نباید به یکی استان های با نرخ بیکاری بالا تبدیل شده باشد از همین رو می طلبد در سیاست ها و برنامه ریزی های استان به ویژه در بخش مهارت آموزی تجدیدنظر شود.

راستینه با بیان اینکه نوع مشاغل متناسب با ظرفیت های استان به درستی شناسایی نشده است، اضافه نمود: برای رفع این خلا می طلبد تا اداره کل فنی و حرفه ای استان در گام نخست به شناسایی مشاغل خانگی متناسب با ظرفیت هریک از روستاهای استان اقدام و در گام بعدی مهارت آموزی کند.

وی، برندسازی را از دیگر ضروریات استان برای قرارگیری در جهت رشد و توسه برشمرد و گفت: این موضوع نیز از دیگر اولویت های فنی و حرفه ای استان قرار گیرد و تلاش کند با تدوین سند مهارت آموزش روستاییان زنجیره از تولید تا فروش را در این حوزه تکمیل کند.

راستینه خاطر نشان کرد: با تک روی کردن و بخشی نگری نمی توان غبار محرومیت را از چهره استان زدود بلکه تمامی دستگاه های متولی باید با هم افزایی و تعامل زنجیره های ارزش را در استان تکمیل کنند.

به گزارش تور کیش، کارگاه تولید محتوای الکترونیکی فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری با هدف آموزش از راه دور، مدرن و متناسب با نیازهای روز به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا و با استفاده از نرم افزارهای جدید راه اندازی شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1113

به "خبرنگاران رفع محرومیت چهارمحال و بختیاری نیازمند تکمیل زنجیره های ارزش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رفع محرومیت چهارمحال و بختیاری نیازمند تکمیل زنجیره های ارزش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید