داروهای ایرانی در داروخانه های غنا توزیع می شود، طبابت پزشکان ایرانی در غنا

به گزارش تور کیش، روز دوشنبه 29 دی ماه رئیس جمعیت هلال احمر ایران در سفر به کشور غنا با وزیر بهداشت این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

داروهای ایرانی در داروخانه های غنا توزیع می شود، طبابت پزشکان ایرانی در غنا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر ایران در این دیدار با ابلاغ سلام ملت و رهبر ایران به مردم غنا و تبریک مجدد به رئیس جمهور این کشور گفت: ارائه خدمات انسان محبت آمیز جمعیت هلال احمر ایران در این کشور بیش از 30 سال است که ادامه دارد و این خدمات در راستای اهداف بشرمحبت آمیز به مردم نیازمند غنا همچنان ارائه خواهد شد.

دکتر همتی با تبریک انتخاب مجدد رئیس جمهور کشور غنا بیان نمود: هلال احمر ایران به عنوان سازمان بشرمحبت آمیز در زمینه های امدادونجات و پاسخگویی به سوانح، بهداشت، درمان و توانبخشی، آموزش همگانی، جوانان، داوطلبان و همچنین تولید دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت می کند.

وزیر بهداشت غنا هم با بیان اینکه رئیس جمهور و مردم این کشور قدردان خدمات هلال احمر هستند گفت: ما علاقه مند هستیم در زمینه های آموزشی به خصوص آموزش پزشکان و پرستاران با جمعیت هلال احمر ایران همکاری کنیم.

کواکو آجیمانگ مانو در این دیدار، ارتقای سطح درمانگاه هلال احمر به بیمارستان تخصصی را درخواست کرد و اضافه نمود: با انجام هماهنگی های مورد نیاز و ارائه تسهیلات لازم به جمعیت هلال احمر می توان در آینده ای نزدیک مرکز پلی کلینیک در غنا را به یک بیمارستان تخصصی تبدیل کرد.

وزیر بهداشت غنا از ارائه خدمات گسترده هلال احمر ایران در این کشور قدردانی کرد و گفت: ما از گذشته های دور تا به امروز مخصوصا در زمان شیوع کرونا از خدمات جمعیت هلال احمر ایران بهره مند بودیم و همواره مردم نیازمند کشورمان می توانند از خدمات بهداشتی و پزشکی ایران استفاده کنند.

در این دیدار بحث صادرات دارو از ایران به غنا و دریافت مجوزهای لازم برای فروش داروهای ایرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، براین اساس مقرر شد تا وزیر بهداشت غنا با توجه به کیفیت بالای داروهای ایرانی، قیمت مناسب و همچنین اعتماد مردم نسبت به این داروها تسهیلات لازم برای ثبت و توزیع گسترده داروهای ایرانی در داروخانه های غنا را ارائه کند.

همچنین در این دیدار بنا شد تا مجوز کار پزشکان ایرانی راهی به غنا صادر شود تا پزشکان ایرانی بتوانند خدمات درمانی به مردم غنا ارائه کنند.

در این دیدار به انعقاد یادداشت تفاهم نامه هلال احمر ایران با صلیب سرخ و وزارت بهداشت غنا از سال 2014 به مدت 10 سال اشاره و درباره موضوعاتی نظیر ارائه خدمات بشر محبت آمیز به نیازمندان، پروژه های آموزشی و درمانی، ویزیت رایگان و ویزیت 300 بیمار در روز مصاحبه شد.

مرکز پلی کلینیک هلال احمر ایران شامل بخش های مختلفی همچون آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی و فیزیوتراپی است و پزشکان بخش عمومی به همراه متخصصان زنان و زایمان، داخلی، اطفال، چشم پزشک و دندانپزشک به ارائه خدمات در پایتخت غنا می پردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1405

به "داروهای ایرانی در داروخانه های غنا توزیع می شود، طبابت پزشکان ایرانی در غنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای ایرانی در داروخانه های غنا توزیع می شود، طبابت پزشکان ایرانی در غنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید