تور ارزان روسیه: نمایندگی گردشگری ایران در روسیه افتتاح می گردد

به گزارش تور کیش، مدیرکل بازاریابی وتبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری ایران ازتاسیس وراه اندازی دفتر نمایندگی گردشگری کشورمان درروسیه درآینده نزدیک اطلاع داد.

تور ارزان روسیه: نمایندگی گردشگری ایران در روسیه افتتاح می گردد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

سید محمد کاظم خلدی گفت که جمهوری اسلامی ایران برای پذیرایی از توریستان روس علاقمند است وبرای این منظور برنامه ریزی خواهد شد. مدیرکل بازاریابی وتبلیغات توریستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وتوریستی بعلاوه بااستناد به امارموجود به سفر 8500 توریست روس به ایران درسال 2014 اشاره نمود و گفت:

این امار نسبت به یک سال قبل از آن به نصف کاهش یافته است.وی اضافه نمود :از این مساله می توان نتیجه گرفت که توریستی ایران با روسیه توسعه نیافته و به همین علت ممکن است تأسیس نمایندگی توریستی ایران در روسیه چاره ساز باشد.مقام توریستی کشورمان اعلام نمود:نمایندگان بعضی شرکت های توریستی روسیه معتقدند افتتاح دفتر نمایندگی توریستی ایران درروسیه به آشنایی مردم این کشور با ایران و امکانات جهانگردی آن یاری می نماید زیرا مردم روسیه از ایران اطلاع کافی ندارند.ایران و روسیه به تازگی برای راه اندازی متقابل دفاتر توسعه توریستی توافق کردند. سمیع الله حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی کشورمان که اواخر آبان ماه به مسکو سفر نموده بود با اعلام این مطلب گفت:در مذاکرات مسکو طرف های ایرانی و روس برای توسعه همکاری ها به ویژه راه اندازی متقابل دفاتر توسعه توریستی توافق و برنامه ریزی کردند.وی اضافه نمود که در ملاقات با مقام های روس از جمله رییس سازمان توریستی روسیه، راه های توسعه همکاری های دوکشور دربخش های مرتبط با این صنعت وسرمایه گذاری آنالیز شده است. وی گفت:برنامه توافق شده ایران وروسیه برای توسعه همکاری های توریستی در سند نهایی دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور گنجانده شده است.معاون سازمان میراث فرهنگی اضافه نمود: دو طرف در زمینه افزایش توریستان دو کشور و ایجاد ساز و کارهایی برای تحقق این هدف کوشش خواهند کرد و امیدواریم با توافق های به دست آمده، شمار توریستان ایرانی و روسی افزایش بیابد. وی اضافه نمود:سالانه 45 میلیون توریست روس به کشورهای مختلف سفر می نمایند که از این شمار چهار میلیون و 500 هزار نفر به ترکیه سفر می نمایند در حالیکه شمار توریستان روسی که در سال گذشته به ایران سفر کردند به حدود 20 هزار نفر رسید که نسبت به 45میلیون نفر ناچیز است.مقام ایرانی گفت که با توجه به روابط سیاسی بسیار خوب ایران و روسیه، به نظر می رسد که تحکیم وتعمیق روابط مالی وتجاری بویژه تبادل توریست کارآیی زیادی دارد و می تواند توسعه یابد. وی ادامه داد که یکی ازمهم ترین ساز و کارهای موفقیت دررسیدن به اهداف تعریف شده که توافق شد، تشکیل کمیته فنی مشترک است تا در آن مسائل متعدد در این حوزه آنالیز گردد که نشست های آن به صورت زمان بندی و دائمی خواهد بود. معاون سازمان میراث فرهنگی گفت :تفاهم دوم، تسهیل صدورویزا برای توریستان دو طرف بویژه لغو آن برای توریستی گروهی بود. براساس این برنامه همکاری متقابل، گروه های پنج نفر به بالا نیازی به ویزا ورود به ایران یا روسیه نخواهند داشت و باید ضوابط آن را وزارت خارجه دو کشور مشخص نمایند که می تواند به افزایش حضور توریستان گروهی یاری کند.معاون سازمان میراث فرهنگی بعلاوه به آنالیز راه های توسعه سرمایه گذاری ها در عرصه توریستی میان ایران و روسیه اشاره واظهار کرد:دوطرف درزمینه سرمایه گذاری در زیر ساخت ها و اماکن توریستی گفت وگو کردند و طرف روس علاقمندی خود را برای توسعه مشارکت ها در این زمینه اعلام نمود.وی اضافه نمود:هیات های دو طرف بعلاوه برای ساماندهی تورها برنامه ریزی کردند و قرار شد نمایندگان تعدادی از شرکت های توریستی روسیه برای آشنایی بیشتر به ایران سفر نمایند تا از این طریق فرصت توسعه تبادل توریست فراهم گردد.منبع: ایرنامنبع: کجارو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1888

به "تور ارزان روسیه: نمایندگی گردشگری ایران در روسیه افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: نمایندگی گردشگری ایران در روسیه افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید