دلایل تاخیر در واریز سود سهام عدالت اعلام شد

به گزارش تور کیش، سود سهام عدالت سالهای 1395 تا 1397 طی یک مرحله به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شد اما سود سال 1398 سرنوشت دیگری داشت و قرار شد طی دو مرحله به حساب سهامداران واریز گردد.

دلایل تاخیر در واریز سود سهام عدالت اعلام شد

در این راستا مرحله نخست سود در 28 اسفند سال گذشته واریز شد و مشمولان 50 درصد سود سهام خود را دریافت کردند. پس از آن وعده های مختلفی برای واریز بخش دوم سود از سوی مسوولان مختلف داده شد.

در ابتدا قرار بود سود در اواخر فروردین ماه واریز گردداما این اتفاق نیفتد و مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی خاطرنشان کرد که نام شرکت های که سود را به حساب این شرکت واریز نکرده اند اعلام خواهد شد.

البته این اتفاق از اواسط اردیبهشت که این اظهارات از سوی حسین فهیمی اعلام شده بود رخ نداد و در نهایت وزیر امور اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد که بخش دوم سود تا قبل از عید قربان یعنی 30 تیر ماه به حساب مشمولان واریز می گردد.

پس از این وعده وزیر، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار دوباره خاطرنشان کرد که اگر شرکت ها تا خاتمه هفته جاری سود را واریز ننمایند نام آنها اعلام خواهد شد.

البته محمدعلی دهقان دهنوی پس از اظهارنظر مذکور در جدیدترین صحبت های خود در خصوص سود سهام عدالت گفته است که این سود تا چند روز آینده پرداخت می گردد.

وی در خصوص دلایل تاخیر در واریز سود سهام عدالت شرح داد که بخش کوچکی از این سود به علت این که شرکت های سرمایه پذیر افزایش سرمایه داشتند به نفع مشمولان سهام عدالت بود تا در افزایش سرمایه شرکت نمایند بنابراین اجازه دادیم تا سود در افزایش سرمایه مصرف گردد.

به گفته دهقان دهنوی، چند شرکت هم در پرداخت سود با مشکل روبرو بودند که آخرین اخطارها به آنها داده شده است؛ بنابراین اگر این شرکت ها سود را واریز کند دومین مرحله از واریز سود به صورت کامل پرداخت می گردد در غیر این صورت آن بخش از سود که واریز شده است، پرداخت خواهد شد.

وی بعلاوه وعده داده است که با شرکت های که سود مدنظر را در موعد مقرر واریز نکرده اند طبق ضوابط سازمان بورس برخورد خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1734

به "دلایل تاخیر در واریز سود سهام عدالت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل تاخیر در واریز سود سهام عدالت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید