راهی سریع برای پاک کردن لکه انواع لوازم آرایشی

به گزارش تور کیش، حتما برای همه خانم ها پیش آمده که هنگام استفاده از لوازم آرایش لکه ای روی لباسشان افتاده باشد در این مواقع اگر سریع به پاک کردن آن اقدام نکنید شاید برطرف آن سخت گردد.

راهی سریع برای پاک کردن لکه انواع لوازم آرایشی

به گزارش خبرنگاران به نقل از پارسینه ،امروزه آرایش کردن برای خانم ها به یکی از کار های همیشگی تبدیل شده است و گاهی ممکن است در حین آرایش مخصوصا زمانی که در این کار عجله می کنند مقداری ازاین لوازم بر روی لباس هایشان بریزند و دردسر زیادی درست کنند.

در این مواقع خانم ها دو کار در پیش رو دارند یا اینکه لباسشان را عوض کنند و یا لکه را پاک کنند که کار دشواری است و ممکن است جای آن بر روی لباس باقی بماند. در این بخش از راز های خانه داری در نمناک راه هایی ساده برای از بین بردن لکه های لوازم آرایش را به شما آموزش می دهیم.

ساده ترین روش ها برای تمیز کردن لکه های لوازم آرایشی

خمیر دندان برای پاک کردن لکه رژ لب

برای پاک کردن لکه رژ لب خمیر دندان بر روی لباسی که لکه شده بمالید و سپس لباس را مطابق معمول بشویید تا لکه به طور کامل از بین ببرید.

استفاده از صابون برای پاک کردن لکه رژ لب

برای از بین بردن لکه رژ لب از روی لباس ابتدا لکه را با یک شوینده ملایم مثل صابون بشویید تا پاک و تمیز گردد.

استفاده از اسپری مو برای لکه رژ

اسپری مو در مواقع می تواند به شما یاری کند تا از شر لکه های رژ بر روی لباستان خلاص شوید. اسپری را روی لکه اعمال کنید و سپس اجازه دهید تا خشک گردد و بعد از یک دستمال مرطوب بهره ببرید و روی لکه بکشید. فقط توجه داشته باشید، که از اسپری ای بهره ببرید که حاوی الکل است، در غیر اینصورت جواب نخواهید گرفت.

الکل برای از بین بردن لکه رژ یا لوازم آرایشی چرب

یک تکه پنبه را در الکل بخیسانید و سپس روی لکه بمالید، که به سرعت باعث از بین رفتن آن می گردد. الکل لکه های ناشی از رژ لب و هرگونه لوازم آرایشی چرب و مومی را نیز راحت تر از بین می برد.

از بین بردن لکه رژ با آمونیاک

محلول های پاک کننده مانند مواد شوینده مایع، الکل ایزو پروپیل و آمونیاک، چربی ها را در خود حل می کنند. پس ابتدا لکه رژ لب را با پارچه مرطوب تمیز کنید، سپس از محلول تان بهره ببرید و لباستان را بشویید و آبکشی کنید.

پاک کردن لکه ریمل

برای پاک کردن لکه ریمل، بهتر است آن را با یک حلال روغنی مخصوص موجود در خشکشویی ها پاک کنید. حلال های روغنی، سبب از بین رفتن چسبندگی پروتئین ها در ریمل می شوند. برای پاک کردن لکه ریمل حلال را روی لکه قرار دهید تا خشک گردد، سپس محکم برس بکشید و با توجه به نوع پوشاک آن را بشویید.

پاک کردن لکه لاک ناخن با نوار چسب

برای پاک کردن لکه لاک ناخن، سرعت عمل بسیار مهم است و بهتر است سریع آن را پاک و رفع نمود بدین طریق که یک نوار چسب تمیز را روی لکه بچسبانید و مانند یک نوار مومی بکشید تا به آسانی لاک کنده گردد.

پاک کردن لاک با استون

یک دستمال کاغذی را به استون آغشته کنید و روی لک گذاشته و فشار دهید تا لاک از روی لباس به روی دستمال منتقل گردد. دوباره دستمال کاغذی اغشته به استون را روی لک بگذارید و این کار را تا پاک شدن کامل لاک به دستمال ادامه دهید و هر بار، جای دستمال کاغذی را تغییر دهید تا دوباره لباس را لک نکند.

قبل از استفاده از استون برچسب روی لباس را چک کنید و استون را روی پارچه های استات یا سلولز تری استات استفاده نکنید، زیرا با پارچه ذوب می گردد.

استفاده از یک سشوار لکه کرم پودر

اگر شما از هرگونه کرم پودر شل بر روی صورتتان استفاده کردید، میدانید که ممکن است بر روی لباستان چکه کند، مخصوصا اگر لباس تیره باشد و کرم روشن و یا بالعکس که بیشتر خود را نشان می دهد. در این مواقع هیچ گونه موادی تاثیرگذار نیستند و چنانچه در بخش نکات خانه داری نمناک می خوانید می توانید فورا از سشوار بهره ببرید که جریان هوا و بخار موجود در آن باعث از بین رفتن لکه می گردد.

پاک کردن لکه مواد آرایشی مایع صورت

برای این مواد، پاک کردن لکه مواد آرایشی مایع صورت که روغنی هستند از صابون های مایع و مواد شوینده لکه بر که می توانند چربی را از بین ببرید بهره ببرید بدین طریق که ابتدا با پارچه تمیز مواداضافه را پاک کنید و سپس پاک کننده تان را روی لکه بمالید و ماساژ دهید تا لکه از بین برود.

پاک کردن لکه رنگ مو

یکی از سخت ترین لکه هایی که می توان آنرا پاک کرد لکه رنگ مو است. برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس از الکل بهره ببرید. همچنین از یک حلال، مانند تربانتین یا مایع های سبکتر برای از بین بردن لکه بهره ببرید.

پاک کردن لکه رنگ مو با جوش شیرین

کمی جوش شیرین را با کمی مایع ظرفشویی در مقداری آب بریزید و مخلوط کنید. این ترکیب در پاک کردن لکه های رنگ از روی لباس موثر است.

پاک کردن لکه لوسیون با گلیسرین

اگر احیانا هنگام استفاده از لوسیون مقداری از آن روی لباس شما لک ایجاد کرد برای از بین بردن آن از گلیسیرین بهره ببریدابتدا. گلیسیرین را روی لکه بچکانید و چند دقیقه بعد لباس را با آب سرد و مایع ظرفشویی بشویید.

پاک کردن لکه ضد آفتاب با گلیسیرین

اگر ضد آفتاب شما بر روی لباستان ریخته و ایجاد لک نموده است می توانید این لکه را هم مانند لکه لوسیون با گلیسیرین و مایع ظرف شویی از بین ببرید با این تفاوت که بهتر است لباس را با آب گرم بشویید، زیرا چربی موجود در این کرم ها با آب گرم بهتر پاک می گردد.

از دستمال های آرایش پاک کن بهره ببرید:

این دستمال ها فقط برای پاک کردن آرایش کاربرد ندارند، از آن ها می توان برای از بین بردن لک روی لباس حاصل از آرایش نیز استفاده کرد.

حتی در بسیاری از فستیوال های برند لباس در صورت بروز چنین مشکلاتی، فوری از این گونه دستمال ها استفاده می کنند. فقط به خاطر داشته باشید، این روش تا زمانی که مواد آرایشی تازه و تر است جواب می دهد، با گذشت زمان و در صورت خشک شدن، این فرایند به سختی پاسخگو است و این ترفند بر روی لباس های پنبه ای تاثیرگذار تر است و راحت تر پاک می گردد، اما روی ابریشم به سختی عمل می نماید، چون ابریشم ابتدا جذب میکند و بعد رنگ را نشان می دهد که در ان شرایط کار دشوارتر شده است.

کرم اصلاح:

به مدت 10 دقیقه، کرم اصلاح را بر روی لکه مورد نظر اعمال کنید. پس از آن شاهد حل شدن لکه توسط کرم و از بین رفتن آن خواهید بود. بعد از گذشت 10 دقیقه می توانید ناحیه مورد نظر را با آب سرد به آرامی بشویید.

استفاده از تکه های یخ:

تکه ای یخ را روی لکه لباستان اعمال کنید و به شدت روی لباس بکشید، یخ و آب سرد برای از بین بردن لکه عالی هستند، برخلاف آب گرم که باعث پخش شدن بیشتر لک می گردد. پس از اعمال هر گونه کمپرس و اب گرم اجتناب کنید.

استفاده از صابون و آب:

اگر ابزار بالا را در دسترس نداشتید، امیدتان را از دست ندهید و از اب و صابون بهره ببرید. فقط دستمال حوله ای و یا توالت هم در اختیار داشته باشید. چنانچه در بخش راز های خانه داری نمناک گفته ایم در این مواقع ابتدا مقداری آب سرد را بر روی لباس بریزید و صابون را روی لکه به آرامی بکشید، بعد از دستمال کاغذی بهره ببرید و سعی بر پاک کردن لکه داشته باشید. توجه داشته باشید که دستمال را جابجا نکنید و نکشید، چرا که بیشتر باعث پخش شدن لکه می شوید.

نکات پاک کردن لکه مواد آرایشی

لکه های تازه، راحت تر از لکه های خشک شده پاک می شوند پس سرعت عمل در پاک کردن لکه موثر است.

هرگز لکه را مالش ندهید، زیرا لکه به عمق پارچه نفوذ می نماید و فقط با یک پارچه به آرامی به لکه ضربه بزنید.

محلول های ضد لک، را روی پشت پارچه بهره ببرید تا لکه، در پارچه پخش نگردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1215

به "راهی سریع برای پاک کردن لکه انواع لوازم آرایشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهی سریع برای پاک کردن لکه انواع لوازم آرایشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید