سلطانی فر: استقلال و پرسپولیس بزودی وارد بازار سرمایه می شوند

به گزارش تور کیش، به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر در جلسه خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با اشاره به فرایند اقدامات انجام شده برای واگذاری این دو باشگاه گفت: در چند ماه گذشته مراحل پیگیری خصوصی سازی دو باشگاه را با جدیت و اولویت کاری انجام دادیم و اگر این عزم و اراده از سوی وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی نبود و جلسات هفتگی به صورت مداوم برگزار نمی شد شاید تا دو، سه سال دیگر نیز این کار صورت نمی گرفت.

سلطانی فر: استقلال و پرسپولیس بزودی وارد بازار سرمایه می شوند

وی در ادامه اضافه نمود: وزارت ورزش در سه، چهار سال گذشته این دو باشگاه را حتی بدون یک ریال اعتبار دولتی و صرفاً از محل درآمد حاصل از تبلیغات اداره نموده و هر دو تیم در بالاترین سطح لیگ حضور داشتند. سرخابی ها در این چند سال شرایط خوبی داشتند و به لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند.

دکتر سلطانی فر اعلام کرد: در این شرایط تحریم ما هیچ گونه هزینه ای برای دو باشگاه ازاعتبارات دولتی انجام ندادیم. ولی از تعاملات و ارتباطات و همه ظرفیت های وزارت ورزش استفاده شد تا این دو باشگاه که بیشترین طرفدار را دارد به خوبی اداره گردد.

وی ادامه داد: اداره این دو باشگاه بدون اتکا به بودجه دولتی و در شرایط سخت تحریم به نحو مطلوبی انجام شد و سال جاری نیز هر دو باشگاه در بالای جدول لیگ قرار دارند و دو تیم به نیمه نهایی جام حذفی رسیدند و در لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور دارند و این یکی از دستاوردهای مهم وزارت ورزش محسوب می گردد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: امروز یکی از افتخارات دولت و سازمان خصوصی سازی این است که معضل عظیم اداره این دو باشگاه به صورت دولتی حل گردد و سهام دو باشگاه به مردم و طرفداران واگذار گردد. یقین داریم این اتفاق تاریخی و تأثیرگذار برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و ورزش کشور است و در رشد این دو باشگاه و فوتبال ملی اثرگذار خواهد بود.

سلطانی فر ضمن قدردانی از همه کسانی که برای خصوصی سازی شدن دو باشگاه یاری کردند گفت: تشکر می کنم از مجموعه همکاران در وزارت ورزش و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، مسئولین عالی رتبه سازمان خصوصی سازی، وزارت امور اقتصاد و دارایی، اداره ثبت، دستگاه قضائی، وزارت راه و شهرسازی و همه دستگاه هایی که همکاری داشتند.

وی اضافه نمود: این دوستان یاری کردند که فرایند خصوصی سازی دو باشگاه تسریع گرددو در اسرع وقت کارها را انجام دادند که ما توانستیم پیشرفت خوبی در مراحل مستندسازی و آماده سازی این دو باشگاه برای ورود به بازار سرمایه داشته باشیم. این را تضمین می کنیم که به زودی این دو باشگاه وارد بازار سرمایه شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1141

به "سلطانی فر: استقلال و پرسپولیس بزودی وارد بازار سرمایه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: استقلال و پرسپولیس بزودی وارد بازار سرمایه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید