مخازن سعدآباد را با میلیاردها تومان سرمایه قفل نموده ایم

به گزارش تور کیش، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی، کاخ سعدآباد را سرمایه بسیار مهم و دریایی از ظرفیت های موزه ای، هنرهای تجسمی و مخزن ملی دانست که می تواند محلی هم برای برگزاری کنسرت های موسیقی باشد و گفت: متاسفانه مخازن را قفل نموده ایم و میلیاردها تومان سرمایه که به نسل های آینده تعلق دارد، در حال از بین رفتن است.

مخازن سعدآباد را با میلیاردها تومان سرمایه قفل نموده ایم

به گزارش جهانی سفر به نقل از روابط عمومی سعدآباد، سعید اوحدی در شورای مدیران این مجموعه فرهنگی تاریخی، تاکید نمود: باید در پی راه چاره برای حل مسائل و چالش های موجود باشیم و انتخاب درست حتما باید با شاخص ها و زمینه های صحیح همراه باشد تا ما را به اهداف و آرمان های ترسیم شده برساند.

او با بیان این که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تمام وجود در کنار مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد است، گفت: فعالیت جزیره ای معنا ندارد و در مجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، همچون اعضای یک خانواده نقش آفرینی خواهیم کرد و اگر مجموعه سعدآباد مسئله ای داشته باشد، مشکل تمام اعضای خانواده وزارتخانه است و با همفکری به سمت حل مسائل پیش می رویم.

اوحدی با توجه به افزایش فعالیت کاخ ها و تعداد بالای بازدیدنمایندگان، برنامه ریزی کوتاه مدت را برای نوروز پیشنهاد کرد و اضافه کرد: باید اولویت بندی داشته باشیم. وزارتخانه نیز هرچه در توان دارد به کار خواهد گرفت تا با نظرات کارشناسی مسائل و دغدغه های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد حل گردد. تدوین برنامه زمانی بلندمدت نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که باید دستور کار قرار گیرد و برای آن باید چاره اندیشی و تدبیر گردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که ظرفیت بزرگی با عنوان مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در کشور وجود دارد، یادآور شد: این مجموعه دارای بیشترین ظرفیت، تنوع و وسعت در حوزه میراث فرهنگی است و با دریایی از ظرفیت در بخش موزه ها و مخازن روبه رو هستیم.

او بعلاوه سعدآباد را مجموعه ای خاص و منحصر به فرد با ظرفیت بزرگ معرفی کرد که در اختیار خانواده میراث فرهنگی واقع شده است و اظهار کرد: باید مُدل های مختلفی که در جهان در مدیریت چنین مجموعه هایی مدنظر قرار گرفته است، مورد مطالعه قرار گیرد و از برترین الگوهای مدیریتی در جهان بهره مند شویم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعلاوه با بیان این که باید رویدادمحور عمل کنیم و از ظرفیت موجود مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در حوزه اقتصاد فرهنگ به نحوی مطلوب استفاده کنیم، گفت: نکته قابل تأمل این است که چقدر روی اقتصاد فرهنگ مجموعه های موزه ای به خصوص سعدآباد کار نموده ایم تا از این ظرفیت بزرگ در حوزه اقتصاد و فرهنگ بهره مند شویم؟

اوحدی ادامه داد: در سعدآباد 110 هکتار مساحت، ظرفیت و امکانات داریم و می توانیم رویدادهای مختلفی را مدنظر قرار دهیم. مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، میراث تاریخی و فرهنگی این کشور و به عنوان یک سرمایه بسیار مهم تلقی می گردد، به طور حتم مردم از برگزاری رویدادها در این مجموعه استقبال خواهند کرد، اما متاسفانه مخازن را قفل نموده ایم و میلیاردها تومان سرمایه که به نسل های آینده نیز تعلق دارد در حال از بین رفتن است.

او با تاکید بر ضرورت سامان دهی زیرساخت های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، گفت: دریایی از مخازن ملی و تابلوهای اصیل دوره های مختلف در این مجموعه وجود دارد و باید در حوزه هنر و هنرهای تجسمی به برترین شکل از ظرفیت ها استفاده کنیم.

اوحدی سپس تاکید نمود: باید برون سپاری و نظارت عالیه به عنوان راه چاره بسیار مهم در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مدنظر قرار گیرد و به علت نفیس بودن دارایی های این مجموعه باید با رعایت ضوابط و پروتکل ها، فعالیت ها به برترین شکل پیش برود؛ چرا که امکان دستیابی به ارزش افزوه بسیار بالا با توجه به ظرفیت های فوق العاده این مجموعه وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعلاوه گفت: می توان در حوزه موسیقی و برگزاری کنسرت ها با لحاظ کردن تدابیر لازم حوزه میراثی در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد وارد شد. در تمام کشورها از تمام ظرفیت های مجموعه های فرهنگی و تاریخی برای درآمدزایی استفاده می نمایند و باید بدانیم که زیباترین و برترین امکانات برای برگزاری رویدادها و مناسبت های مختلف در مجموعه سعدآباد وجود دارد.

اوحدی اظهار کرد: درآمدهای این مجموعه باید برای توسعه هزینه گردد. تا جایی که ظرفیت ها اجازه دهد، علاوه بر درآمدهای خود مجموعه، هر کمکی از دست وزاتخانه برآید، برای اعتلای سعدآباد انجام خواهد شد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2010

به "مخازن سعدآباد را با میلیاردها تومان سرمایه قفل نموده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخازن سعدآباد را با میلیاردها تومان سرمایه قفل نموده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید