منافع انحصاری بانک کشاورزی از تراکنش های اقتصادی سامانه بازارگاه و عدم پاسخگویی در قبال مسائل

به گزارش تور کیش، تهران (پانا) - عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت بانک کشاورزی تنها نهادی است که از فعالیت های سامانه بازارگاه منتفع می گردد.

منافع انحصاری بانک کشاورزی از تراکنش های اقتصادی سامانه بازارگاه و عدم پاسخگویی در قبال مسائل

به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (اوندا)، محمد مهدی نهاوندی با اعلام این مطلب اظهار کرد: انحصار در درگاه پرداخت تراکنش های بانکی سامانه بازارگاه باعث ایجاد انتفاع ویژه و خاص برای بانک کشاورزی شده است.

وی اضافه نمود: ایجاد امتیاز ویژه برای بانک کشاورزی به وسیله تراکنش های اقتصادی سامانه بازارگاه علاوه بر مغایرت با مقررات ضد انحصار در کشور شرایط غیر رقابتی برای اصلاح و توسعه این سامانه را نیز به دنبال داشته است .

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران ادامه داد: متاسفانه بنابر اطلاعات موجود، طراحی اولیه نرم افزار سامانه بازارگاه متعلق به بانک کشاورزی بوده و بنا بر ارتباطات این بانک با وزارت جهاد کشاورزی شرایط انحصاری و رانتی برای این موسسه اقتصادی در راستای استفاده ویژه از تراکنش های اقتصادی در سامانه بازارگاه ایجاد شده است.

نهاوندی با تاکید براینکه وزارت جهاد کشاورزی بدون هیچگونه توجیه منطقی بر تداوم شرایط انحصاری سامانه بازارگاه برای بانک کشاورزی تاکید دارد، اعلام کرد: متاسفانه دستگاه های مسئول هم به این شرایط غیر قابل قبول توجه لازم را نداشته اند.این درحالی است که وارد کنندگان و دامداران و مرغداران همچنان با ایرادات این نرم افزار روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1423

به "منافع انحصاری بانک کشاورزی از تراکنش های اقتصادی سامانه بازارگاه و عدم پاسخگویی در قبال مسائل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منافع انحصاری بانک کشاورزی از تراکنش های اقتصادی سامانه بازارگاه و عدم پاسخگویی در قبال مسائل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید