مهلت انتخاب رشته کنکور دکتری 1401 از 25 فروردین ماه آغاز می شود

به گزارش تور کیش، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور دکتری 1401 باید از روز پنجشنبه 25 فروردین ماه نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

مهلت انتخاب رشته کنکور دکتری 1401 از 25 فروردین ماه آغاز می شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران؛ با توجه به اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری 1401، آن دسته از داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند، باید از روز پنجشنبه 25 فروردین ماه تا روز یکشنبه 28 فروردین ماه نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود (حداکثر 50 کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، در درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند.

به این دسته از متقاضیان توصیه می شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و اطلاعیه های مرتبط با آن اقدام نموده، سپس کدرشته محل های مورد علاقه خود را از کدرشته محل های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب های خود اقدام نمایند.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان از روز چهار شنبه 24 فروردین ماه در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می باشند و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به درگاه دانشگاه مذکور به آدرس www.azmoon.org مراجعه و براساس اطلاعیه های مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام نمایند.

داوطلبان علاقه مند به انتخاب هر یک از کد رشته های امتحانی مربوط به دانشگاه های: امام صادق (ع)، جامع امام حسین (ع) و علوم انتظامی امین که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیرروزانه شده اند، در صورت تمایل و دارابودن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه، می توانند کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه فقط دانشگاه های ذیربط را نیز انتخاب نمایند و در سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منحصراً مجاز به انتخاب رشته از دوره های مجاز و براساس رشته امتحانی خود می باشند.

داوطلبان درصورت لزوم می توانند سئوال یا سئوالات خود را از روز چهار شنبه مورخ 1401/01/24 لغایت روز چهارشنبه 1401/01/31 با بخش سیستم پاسخگویی این سازمان به نشانی: https://request.sanjesh.org و یا در ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 در میان بگذارند.

گفتنی است؛ اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و ...) در دهه سوم اردیبهشت ماه 1401 از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2023

به "مهلت انتخاب رشته کنکور دکتری 1401 از 25 فروردین ماه آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت انتخاب رشته کنکور دکتری 1401 از 25 فروردین ماه آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید