وزیر دفاع یمن: ابتکار عمل در دست ما است، پیشرفت چشمگیر نیروی هوایی و دریایی یمن

به گزارش تور کیش، وزیر دفاع یمن تاکید نمود که متجاوزان راهی جز توقف تجاوزگری و لغو محاصره یمن ندارند.

وزیر دفاع یمن: ابتکار عمل در دست ما است، پیشرفت چشمگیر نیروی هوایی و دریایی یمن

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،سرلشکر محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع یمن در مصاحبه با المسیره تاکید نمود: کشورهای متجاوز درخصوص صلح صداقت ندارند و اگر تجاوزگری و محاصره ادامه یابد، ما دست بسته نخواهیم ماند.

وی اضافه نمود: ابتکار عمل در نبرد هجومی در است ما است و نه آنها. مصلحت دشمن در این است که محتوای ابتکارعمل را بپذیرد و اگر از این فرصت استفاده نکند، بسیار پشیمان خواهد شد. راه برون رفتی برای دشمن به جز توقف تجاوزگری و برطرف محاصره یمن وجود ندارد.

وزیر دفاع یمن گفت: ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه های نبرد در مناطق مشرف به شهرهای بزرگ و مناطق حیاتی هستند.

وی توضیح داد: ما توانمندیهای تسلیحاتی جدید و پیشرفتی داریم که باعث دلگرمی یمنی ها و ترس و وحشت نیروهای شرور و متجاوز است.

سرلشکر العاطفی با اشاره به توانمندیهای پدافند هوایی یمن گفت: روزی فرا خواهد رسید که اعلام کنیم حریم هوایی یمن به روی جنگنده های متجاوز ممنوع است. کوشش برای مقابله با نیروی هوایی متجاوزان به طور 100 درصدی در جریان است.

وی توضیح داد: به زودی سلاحی را که با آن اخیرا شماری از پهپادهای دشمن سرنگون شد، اعلام خواهیم کرد. این سلاح توان مقابله با نیروی هوایی دشمن و بازداشتن آن را دارد.

وزیر دفاع یمن گفت: صنایع جنگی یمن فناوری های بسیار پیچیده تر از آن چیزی که دشمن فکر می نماید، کسب نموده است و قادر است که جنگنده های دشمن را با قدرت و اقتدار مهار کند.

وی درباره نیروی دریایی یمن تاکید نمود: نیروی دریایی ما به مرحله ای رسیده است که می تواند ماموریت ها را با شایستگی کامل انجام داده و از آب های منطقه ای و سواحل یمن با رجحان پاسداری کند.

سرلشکر العاطفی اضافه نمود: نیروی دریایی ما در بالاترین میزان آمادگی است و سلاح ها و سامانه هایی دارند که آن را قادر می نماید تا به طور موثر در جنوب دریای سرخ و به طور کلی منطقه انجام ماموریت کند.

وی همچنین بار دیگر از حکومت سودان خواست تا به سرعت و قبل از آنکه فرصت از دست برود، نیروهایش را از یمن خارج کند.

وزیر دفاع یمن گفت: کشورهای متجاوز درباره صلح صداقت ندارند و ابتکارعمل ها و گفت وگوها صرفا بهانه است و اگر به تجاوزگری و محاصره ادامه دهند، ما دست بسته نخواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 594

به "وزیر دفاع یمن: ابتکار عمل در دست ما است، پیشرفت چشمگیر نیروی هوایی و دریایی یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع یمن: ابتکار عمل در دست ما است، پیشرفت چشمگیر نیروی هوایی و دریایی یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید