وزیر علوم: دانشگاه ها باید در مقطع کارشناسی برنامه مهارت محوری داشته باشند

به گزارش تور کیش، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه ها باید در مقطع کارشناسی برنامه های آموزشی، محتوایی و مفاهیم محور داشته باشند، البته در حوزه مهارت محوری نیز باید بسته آموزشی در مقطع کارشناسی تدوین گردد.

وزیر علوم: دانشگاه ها باید در مقطع کارشناسی برنامه مهارت محوری داشته باشند

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، محمدعلی زلفی گل، وزیرعلوم، پس از خاتمه اجلاس سه روزه روسای دانشگاه ها در تبریز در یگ نشست خبری حضور یافت و به سوالات خبرنگاران حوزه آموزش عالی رسانه های آذربایجان شرقی پاسخ گفت.

وزیرعلوم در این نشست گفت: دانشگاه ها باید در مقطع کارشناسی برنامه های آموزشی، محتوایی و مفاهیم محور داشته باشند، البته در حوزه مهارت محوری نیز باید بسته آموزشی در مقطع کارشناسی تدوین گردد.

زلفی گل در ارتباط با کارآفرینی نیز اضافه نمود: تعداد دانشجویانی که در حوزه کارآفرینی فعالیت می نمایند، باید افزایش یابد، مهارت محور کردن آن ها بسیار مهم است و در حوزه کارآفرینی و تبدیل ایده به محصول احتیاج به شتاب دهنده ها داریم.

به گفته وی برای افراد صاحب ایده برای تبدیل ایده خود به محصول در نظام ملی نوآوری، واحد هایی در نظر گرفته شده و افراد بدانند برای کارآفرینی چه مسیری را باید طی نمایند.

وزیر علوم اظهار داشت: برای نیل به اهداف کرآفرینی در کشور باید سند نظام نوآور داشته باشیم؛ اخیراً نظام نوآوری به این نتیجه رسیده است که برای کارآفرینی احتیاج به شتاب دهنده دارد و ما دنبال وصل حلقه هایی از جمله مراکز رشد و نوآوری، شتاب دهنده ها، هسته های رشد و مراکز دانش بنیان به یکدیگر هستیم.

وی یادآورشد: نظام ایده ها و احتیاج ها را تحت عنوان نان طراحی و رونمایی نموده ایم و به منظور افزایش بهره وری و ارتقاء کیفیت دانش، دروه های سه ماهه ای را برای اساتید در زمینه فلسفه تعلیم و تربیت، تعامل با دانشجو، روش مقدار گیری آموخته های دانشجو، منش و رفتار استادی و جوابگو بودن استاد را برای اساتید برگزار می کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد همسان سازی حقوق اساتید وزارت علوم و بهداشت نیز اظهار کرد: ما در بحث همسان سازی حقوق اساتید وزارت بهداشت و وزارت علوم طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی عمل می کنیم و البته با توجه به پیگیری موضوع از سوی رئیس جمهوری و معاون اول، امیدوار به حصول نتیجه هستیم.

زلفی گل اضافه نمود: قانون جهش فراوری نیز ظرفیتی را ایجاد نموده است و در اجلاس روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری که در مشهد مقدس برگزار می گردد، این قانون را آنالیز می کنیم و ظرفیت های آن ارائه می گردد در این قانون، صنایع هزینه مالیات خود را در دانشگاه ها صرف نمایند و در مقابل از پرداخت مالیات معاف می شوند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مشکل اول و اساسی کشور ما بیکاری است و باید مطابق تخصص دانشجویان شغل آفرینی کنیم؛ و همه ارکان اداری و مالی کشور کوشش نمایند افراد در رشته های تخصصی خود شغل متناسب پیدا نمایند.

وی در خاتمه با اشاره به جایگاه علوم انسانی در مقابله با کاهش آسیب های اجتماعی و ارائه راه چاره برای اداره بهتر جامعه تاکید نمود: نخبه ترین دانش آموزان را در جهان به سمت علوم انسانی سوق می دهند چراکه قرار است آینده و سرنوشت اداره جامعه خود را به این نسل بسپارند، در کشور ما نیز ضرورری است در دوره دبیرستان گرایش و راهنمایی دانش آموزان مستعد به سمت رشته های علوم انسانی سوق داده گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2048

به "وزیر علوم: دانشگاه ها باید در مقطع کارشناسی برنامه مهارت محوری داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: دانشگاه ها باید در مقطع کارشناسی برنامه مهارت محوری داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید