18 ماه زندان برای ملکه زیبایی ، اتهام: واریز 45 دلار به حساب همسر داعشی

به گزارش تور کیش، یک دختر 21 ساله که در اینترنت با یک نیروی داعش در سوریه ازدواج و 35 پوند (45 دلار) به حساب او پول واریز نموده بود، به 18 ماه زندان محکوم شد.

18 ماه زندان برای ملکه زیبایی ، اتهام: واریز 45 دلار به حساب همسر داعشی

به گزارش تور کیش به نقل از ایندیپندنت، امانی نور که پیش از این در بریتانیا ملکه زیبایی هم شده بود، می خواست با سفر به سوریه به همسری بپیوندد که هرگز ندیده بود اما پیش از رفتن به این سفر بازداشت شد. این دختر 21 ساله روز آدینه در بریتانیا به اتهام پشتیبانی از تروریسم برای 18 ماه به زندان افتاد.

دیگر متهم این پرونده ویکتوریا وبستر بود که او هم به اتهام تشویق نور به پیوستن به داعش و پشتیبانی اقتصادی از تروریسم باید 17 ماه پشت میله های زندان باشد. پلیس منچستر بزرگ خاطرنشان کرد هر دو زن دیدگاه های افراطی دارند و به شدت از نیروهای داعشی فعال در سوریه حمایت می نمایند. نور دانشجوی هنرهای نمایشی بود و پنج سال پیش در رقابت ملکه زیبایی نوجوانان بریتانیا تا مرحله نهایی بالا رفت.

او پیش تر در دادگاه لیورپول اعتراف نموده بود پس از انتها رابطه اش با یک بازیکن فوتبال لیگ برتر انگلیس در 18 سالگی به شدت به مذهب گرایش پیدا کرد و می خواست با ازدواج با یک مبلغ مسلمان به عربستان سعودی برود. وقتی این ازدواج به انتها نرسید و بازنده شد، نور درباره گروه های افراطی در اینترنت جستجو کرد و همان جا با وبستر آشنا شد؛ یک زن 28 ساله انکلیسی و مادر دو فرزند.

وبستر اندکی بعد نور را با یک نیروی داعشی آشنا کرد و مدعی شد این مرد در سوریه حتی نان برای خوردن ندارد و ماه رمضان را به سختی سپری می نماید. نور بهار سال گذشته با نام مارگارت آلن 45 دلار به حساب این عضو داعش واریز کرد و وبستر هم در دو نوبت 60 دلار به او پول رساند. اتهام این مادر انکلیسی پول دادن به گروه های تروریستی و ترغیب نور برای حمایت کردن از ترپریسم و پیوستن به داعش است.

پلیس انگلیس در گوشی هر دو زن ویدئوهای شکنجه و قتل داعش را یافت و همچنین به متن گفتگوهای نور با مردی به نام حکیم در تلگرام دسترسی پیدا کرد. تلگرام محبوب ترین ابزار ارتباطی داعش و تروریست های عضو آن در جنگ سوریه بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 635

به "18 ماه زندان برای ملکه زیبایی ، اتهام: واریز 45 دلار به حساب همسر داعشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 ماه زندان برای ملکه زیبایی ، اتهام: واریز 45 دلار به حساب همسر داعشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید