467 میلیارد تومان برای بازسازی در خراسان رضوی توزیع شد

به گزارش تور کیش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار و 672 میلیارد ریال در قالب یاری بلاعوض، تملک دارایی های سرمایه ای و تسهیلات برای جبران خسارت سیل و بازسازی بخش های مسکن، تاسیسات زیربنایی و کشاورزی بین دستگاه های اجرایی استان توزیع شده است.

467 میلیارد تومان برای بازسازی در خراسان رضوی توزیع شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، حجتعلی شایانفر یک شنبه 24 آذر اضافه کرد: از این مبلغ هزار و 175 میلیارد ریال یاری بلاعوض به صورت هزینه ای برای جبران خسارت کشاورزان در سیل سال جاری اختصاص یافته که در جلسه اخیر ستاد مدیریت بحران استان، نحوه توزیع آن تعیین شد.

وی ادامه داد: به تازگی 346 میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای نیز برای بازسازی زیرساخت های کشاورزی و ورزشی خسارت دیده از سیل بین شهرستان های مختلف استان خراسان رضوی توزیع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: این اعتبارات به احیا و مرمت قنوات، احداث و تکمیل کانال های آب رسانی، احداث، مرمت و بازسازی جاده بین مزارع عمومی، احداث و مرمت ایستگاه های پمپاژ آب، زه کشی اراضی کشاورزی، نگهداری و مرمت راه های عشایری و مرمت استادیوم کلات اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش بار اقتصادی تمدید تسهیلات سررسید شده کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه، در جلسه ستاد مدیریت بحران استان مقرر شد حداکثر تسهیلات دریافتی قابل امهال از سقف یک میلیارد ریال به سه میلیارد ریال افزایش یابد.

بارندگی بهار سال جاری موجب وقوع سیل در بعضی شهرستان های خراسان رضوی به ویژه کلات، سرخس و بردسکن شد و اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی خسارت ناشی از این سیل را بالغ بر 13 هزار میلیارد ریال بیان کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 504

به "467 میلیارد تومان برای بازسازی در خراسان رضوی توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "467 میلیارد تومان برای بازسازی در خراسان رضوی توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید