الگوبرداری ایتالیا از تجربه چین برای مهار کرونا

به گزارش تور کیش، ایتالیا به عنوان دومین کشوری که بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد و ظاهراً به دنبال الگوبرداری از چین برای غلبه بر این ویروس مرگبار است.

الگوبرداری ایتالیا از تجربه چین برای مهار کرونا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از فوربس، درحالی که طبق آمارهای ارائه شده ایتالیا با 7000 مبتلا به ویروس کرونا و 266 مورد مرگ بعد از چین در رتبه دوم بیشترین مبتلایان به کرونا واقع شده است مقامات این کشور به این نتیجه رسیده اند که از سیاست پکن برای غلبه بر این چالش استفاده نموده و با قرنطینه 16 میلیون نفر به این هدف دست یابند.

چین برای کنترل کرونا سپری نامرئی در اطراف استان هوبئی - مبدا و هسته این ویروس مرگبار- ایجاد کرد.

درحالیکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین از چند هزار نفر به ده ها هزار نفر در چند هفته افزایش می یافت کشورهایی مانند ایتالیا و کره جنوبی هنوز درگیر لغو و راه اندازی پروازها به چین بودند و اکنون این دو کشور دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در خارج از چین هستند.

در روزهای گذشته یکی از مقامات دولتی ایتالیا اسنادی در ارتباط با برنامه دولت برای قرنطینه نیمی از مردم این کشور منتشر کرد و مردم وحشت زده برای رسیدن به خانواده های خود به سرعت دست به کار شدند.

درحال حاضر پروازهای شرکت آل ایتالیا از شهر رم به سمت آمریکا در جریان است. بسیاری از موارد ابتلا در جزایر رود و ماساچوست افرادی هستند که در اواسط فوریه در ایتالیا حضور داشته اند. تعدادی از اتباع برزیل نیز در بین مبتلایان دیده می شوند که در سوابق آنها سفر به ایتالیا دیده می گردد.

اعمال قرنطینه در شمال ایتالیا باعث تاثیر منفی بر این هاب اقتصادی کشور خواهد شد. میلان عمدتا یک پایتخت اقتصادی در ایتالیا به شمار می رود. منطقه شمال آلپ که در فصل اسکی یکی از مناطق پرتردد به شمار می رود قرار است از خالی از گردشگر گردد.

افرادی که از قوانین قرنطینه تخطی نمایند با سه ماه زندان روبرو خواهند شد. رستوران ها مجبور به تعطیلی بعد از ساعت 6 عصر هستند. افراد نمی توانند به صورت جمعی در رستوران ها حاضر شوند و به طور کلی تمام تجمعات در شمال ایتالیا ازجمله مراسم عروسی لغو شده اند.

در روزهای گذشته مقامات ایتالیا تمام مدارس در استان های شاقتصادی را تا 15 مارس تعطیل کردند و به نظر می رسد این تعطیلی تا کاهش تعداد مبتلایان تمدید خواهد شد.

در نتیجه قرنطینه اضطراری بازارها نیز در بیشتر اروپا با 5 درصد ضرر روبرو شدند.

باتوجه به کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در چین و تجربه پیروز این کشور در مقابله با این ویروس به نظر می رسد بعضی از کشورها که درگیر این چالش عظیم شده اند باوجود تمام تفاوتهای فرهنگی و سیستمی با چین، چندان بی میل به الگوبرداری از پکن نباشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 797

به "الگوبرداری ایتالیا از تجربه چین برای مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوبرداری ایتالیا از تجربه چین برای مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید