تامین نقدینگی کشاورزان با کشاورز کارت

به گزارش تور کیش، مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در راستای تامین نقدینگی کشاورزان برای خرید نهاده کود، اعتباری در قالب کشاورز کارت در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

تامین نقدینگی کشاورزان با کشاورز کارت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، روح الله خدارحمی گفت: برای تامین نقدینگی کشاورزان در فصل کشت و کار، کارت خرید با نام کشاورز کارت در نظر گرفته شده است تا کشاورزانی که محصولات راهبردی مثل گندم، چغندر، دانه های روغنی مانند جو و پنبه کشت می نمایند با مشکل تامین نهاده روبرو نشوند.

وی با بیان اینکه به دلیل حذف نرخ ترجیحی برای خرید نهاده کود، قیمت این نهاده افزایش داشته است افزود: بر این اساس، بانک کشاورزی برای اینکه کشاورز مشکل نقدینگی نداشته باشد اعتباری در قالب کشاورز کارت برای کشاورزان در نظر گرفته است.

خدا رحمی با بیان اینکه این کارت اعتباری با کارمزد 12 درصد و باز پرداخت آن یکساله، بعد از فروش محصول است، افزود: مبلغ این کارت براساس تقاضای کشاورز و میزان سطح زیر کشت است و به ازای هر هکتار مبلغ 2 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: به ازای هر 20 میلیون تومان یک ضامن کافیست و ضمانت به صورت سفته زنجیره ای هم مورد قبول است که بعد از معرفی به بانک، تا 3 روز کاری، کارت ها در اختیار کشاورز قرار می گیرد.

وی افزود: این کارت صرفا برای خرید کود در مراکز و فروشگاه های خاص است، اما کشاورزان می توانند علاوه بر کود، بذر یا سم نیز از این مراکز دریافت نمایند.

خدارحمی درباره تسویه خرید تصمینی گندم گفت: سال جاری بر خلاف سال های گذشته پول خرید تضمینی گندم به کشاورزان به صورت کامل پرداخت شده است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1304

به "تامین نقدینگی کشاورزان با کشاورز کارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین نقدینگی کشاورزان با کشاورز کارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید